26.9.16
מאמר לחג לגינה
בפרוס עלינו השנה החדשה ראש השנה אנחנו נכנסים לתקופה הסתיו לאור הפניות הרבות מצד לקוחותינו בנושא החלטנו להבהיר כי רבים טועים וחושבים שעונת הסתיו ובכלל החורף לא מצריך טיפול בגינה, מפני שבלאו הכי יורדים גשמים ואין צורך להשקות את הגינה. אז נתחיל מזה שהנחת היסוד הזאת היא לא מדויקת מפני כמה סיבות הסיבה הראשונה היא שלא תמיד יורדים גשמים לפי צורך הגינה שלכם ולכן יש צורך בהשקיה נוספת. חשוב לציין שמלבד ההשקיה של הגינה ישנם עוד סוגי טיפולים שונים שהדשא שלכם זקוק.
במאמר זה ניתן לכם טיפים איך לשמור על הדשא שלכם יפה וירוק גם בחורף.
בארצנו הקטנה והיפה ימי החורף נחשבים יחסית לקלים וקצרים . בשנים האחרונות אף אנו רואים שעונת הקיץ נמשכת לחודשים נוספים. אז איך הגינה שלנו  תעבור את עונת החורף בצורה שלא תזיק לנו לגינה שהשקענו מאמץ רב וכספים רבים. כול מי שי לו גינה מכיר את התופעה של עלים נושרים בתקופה זו של השנה.
אחד הדברים החשובים שצריך לדעת שקיים בתחום זה דישון מיוחד לחורף. קיים חומר מיוחד לדישון הדשא לתקופת הסתיו והחורף שמועיל בצורה יעילה ואיכותית ותראו השפעה בחודשי הקיץ שהדשא שלכם נשמר ירוק ו מיוחד.
חשוב לדעת שבעונת החורף תדירות כיסוח הדשא יורדת משמעותית. הדשא צומח לאט יותר בעונת החורף וגם שמכסחים את הדשא חשוב מאד להשאיר דשא גבוה יותר מהקיץ.
כדי לשמור על בריאות הדשא שלכם חשוב מאד לנקות את העשבים מהדשא ולתת לו לגדול בצורה בריאה ואיכותית.
כמובן שבעונת החורף ישנם זרעים מיוחדים שגדלים בתנאים חורפים וקרירים שמטפחים את הגוון הירוק של הדשא בצורה יעילה ויפה.
בעיה נוספת שעלולה להיבצר בימי החורף היא בעיית השלוליות בדשא הגורמת נזק רב לדשא גם לזה יש פתרון. הפתרון היעיל ביותר היה זה שמקימים את הדשא כבר אז לעשות שיפוע כך למנוע בעיות בעתיד ולא רק בעונת החורף. אבל אל דאגה אם לא עשיתם זאת ישנם פתרונות נוספים הפתרון המהיר והיעיל הוא מומלץ לחפור בורות ניקוז כמובן שיהיו נסתרות מהעין הבורות צריכות להיות בעומק של 50 ס"מ וקטר של 30 ס"מ ולמלאות את הבורות בטופ גרוס בעובי של 0.8 מ"מ. וכמובן מעל הבורות להחזיר את הדשא לאחר שכיסנו את הבורות במעט חול. מומלץ להתייעץ באדריכל נוף על מנת שייתן חוות דעת מקצועית איפה בדיוק לעשות את הבורות. כמובן לטיפול יסודי וארוך טווח זה לבצע שיפועים בגינה, שיפועים לא נכונים בגינה גורמים להיווצרות שלוליות שמזיקות לגינה ולדשא בפרט. לשיפוע הגינה בצורה מקצועית וארוכת טווח יש צורך בלמלא את האדמה בחמרה וליצור שיפוע חדש כמובן שהשיפוע צריך להיות כלפי חוץ ולא כלפי הבית שלכם כך שהמים לא יכנסו אליכם לבית.
נעצים שלנו נמצאים בסכנה בימות החורף זאת מפני הרוחות והגשמים שעלולים אף להפיל את העץ לכן חשוב לתת לעצים לפחות בתחילת חייהם תמיכה חזקה שיוכלו לעמוד בתנאי לחץ של רוחות עזים וגשם רב שעלול לפגוע ביסודות של העץ.
החורף הוא הזמן הכי מתאים להרחיק מהגינה שלנו מזיקים מהעצים ומהצמחייה. ישנם בתחום מספר תרסיסים שמועילים מאד להרחיק מהגינה שלנו מזיקים. חשוב לבצע זאת גם בעונת החורף ולא להתעצל אל אף שעונת החורף לעיתים גורמת לנו להימנע מלעשות כך חשוב לבצע זאת.
דווקא בחורף שמזג האוויר יחסית נח זה הזמן הכי טוב לטפל בגינה שלכם.
זמן מצוין להתחבר לטבע והקדיש צומת לב לגינה שלנו שנוכל ליצור סביבה יפה ונעימה יותר ומסודרת.
בברכת שנה טובה ומתוקה  צוות י.ק שירותי גינות
ganan4you.co.il
 
 מאמר זה פורסם רשת מקומונים בשרון לרגל חג ראש השנה תשע"ז
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק
bNHXo2J0DiTzLM